Asko W4086C.S/2

Výrobca: Asko

Quatro kalkulačka Vypočítajte si splátky pomocou Quatro kalkulačky

Našli ste lepšiu cenu? Pripravíme Vám špeciálnu ponuku

Napíšte nám

Quattro Construction

Vďaka patentu Quattro Construction™ zlepšujeme životné podmienky ľudí tým, že celá konštrukcia stojí vnútri plášťa a ani pri maximálnej rotácii práčky nevznikajú žiadne vibrácie. Ide o jedinečný systém, ktorý sa skladá zo 4 tlmičov, ktoré prenášajú vibračnú energiu z vonkajšieho bubna na spodnú dosku práčky. Je vhodný hlavne pre menšie domácnosti.

Active Drum

Vyberateľné lopatky v tvare presýpacích hodín smerujú bielizeň do stredu bubna, kde účinne odstraňujú väčšie nečistoty, ako je blato alebo piesok, ktorý potom odvádzajú do väčších otvorov na krajoch bubna. Active Drum™ je dokonale vyvážený bubon, ktorý zabezpečí najlepší možný výkon pri praní a odstreďovaní a zároveň zaistí minimálne opotrebenie bielizne.

Para

Para vám pomôže behom okamihu osviežiť odevy tak, aby ste nemuseli používať prací prostriedok alebo aviváž. Po 20 minútach pôsobenia pary v našom programe Steam Refresh budete môcť znovu použiť svoj čistý odev. Para je totiž vysoko účinný a zároveň šetrný pomocník, ktorý sa postará o vaše košele, bundy aj nohavice. Naparovať môžete prírodné vlákna, ako je bavlna a ľan, tak aj syntetické materiály.

Dose Assist

Spustite funkciu Dose Assist a prestanete sa trápiť nad používaním správneho množstva pracieho prostriedku. Naše práčky s touto funkciou vám odmerajú správne množstvo pracieho prostriedku na základe množstva bielizne, úrovne znečistenia, tvrdosti vody, typu programu a teploty. Dose Assist pomáha šetriť peniaze a životné prostredie.

Hygienický program

Hygienický program je určený pre všetky situácie, kedy je vyžadované hĺbkové hygienické pranie. Je ideálny pre domáce kuchárov, ktorí potrebujú vyprať zástery, kuchynské utierky a ďalšiu bielizeň, ktorá mala kontakt so surovým mäsom. Je tiež vhodný pre detské oblečenie, posteľnú bielizeň a oblečenie pre alergikov. Odporúčame obrátiť oblečenie naruby, aby ste dôkladne vyprali zvyšky pokožky. Program kombinuje dlhší teplé sekvencie a extra plákanie.

Quick Pro program

Rýchly program s vysokou účinnosťou prania. Tento program perie s nízkymi otáčkami a celý prací cyklus zaberie menej ako hodinu a je ideálny na svetre a tréningové oblečenie.

Super plákanie

Funkcia Super plákanie pridáva k zvolenému programu dve extra vyplachovania. To môže byť obzvlášť užitočné, ak máte citlivú pokožku alebo jemnú vodu.

Režim alergie

Vďaka tomuto režimu sú všetky zvyšky pracích prostriedkov odstránené z bielizne a aj z nádržky na pracie prostriedky. Počas režimu Alergia sa spotrebuje viac vody, energie a času, aby sa dosiahol najlepší výkon prania a odstredenia. Zvolená teplota sa udržuje dlhšie na rovnakej úrovni.

Proti pokrčeniu

Ak chcete predísť pokrčeniu jemnej bielizne, vyberte možnosť Proti pokrčeniu (Anti-crease). Funkcia je k vašemu oblečení šetrná a vy si ušetríte čas na žehlení.

Aqua System Block

Ak hladina vody v spotrebiči stúpne nad bežnú úroveň, aktivuje sa AquaBlock System™ – ochrana pred nadmernou hladinou vody. Sedem senzorov okamžite detekuje akýkoľvek abnormálny nárast hladiny vody, prívod vody sa zastaví a spustí sa vypúšťanie.

Automatický program

Program Auto optimalizuje čas prania a počet plákaní v závislosti od množstva bielizne a zvoleného programu. S automatickým programom teraz môžete prať bez obáv aj menšie dávky oblečení.

Posteľná bielizeň

Častým praním posteľnej bielizne zaistíte, že bude vaša posteľ bez zvyškov pokožky a roztočov, čo zamedzí vzniku alergických reakcií. Tento program sa používa na pranie posteľnej bielizne, vankúšov a väčších vecí. Vždy dodržiavajte pokyny pre pranie. Tento program využíva veľké množstvo vody a extra cykly plákania.

Invertorový motor

Naše práčky sú vybavené invertorovými motormi, vďaka ktorým si poradia aj s najvyššími otáčkami, redukujú hluk na minimum a majú dlhú životnosť. Vysoká účinnosť motora navyše zaisťuje nízku spotrebu energie a umožňuje vlastnú reguláciu otáčok a výber z veľkého množstva pracích programov.

Liatinový zadný štít

Posilňujeme a stabilizujeme naše práčky robustným liatinovým zadným štítom. Vďaka tomu je práčka robustnejšia, má dlhšiu životnosť a tichšiu prevádzku.

Tmavá bielizeň

Špeciálny program na pranie tmavej bielizne, eliminuje vznik škvŕn z pracích prostriedkov. Viac plákania, nízke otáčky a slabé mechanické pohyby zaisťujú, že vaša tmavá bielizeň bude jemne vypraná a dôkladne opláchnutá.

Čistenia bubna

Ak pravidelne používate program na čistenie bubna, udržíte sviežosť bielizne a predĺžite životnosť práčky. Program odstráni zvyšky pracieho prostriedku a baktérií.

Univerzálny program

Univerzálny program sa postará o vašu každodennú bielizeň automatickým nastavením úrovne vody a trvania v závislosti od množstva bielizne. Program je určený pre ľahko až mierne zašpinenú bielizeň.

Eko režim

Pokiaľ chcete šetriť vodu alebo energiu, mali by ste zvoliť eko režim. Aby sa dosiahli najlepšie výsledky prania a odstredenia a zároveň sa znížila energia, každá fáza programu sa predĺži. Celkový čas programu tak bude v porovnaní s normálnym režimom dlhší.

Intenzívny režim

V tomto režime má práčka viac času na prací cyklus než pri normálnom režime. A aby sa skutočne dosiahol perfektný výsledok pri silne znečistenej bielizne, spotrebuje sa viac vody aj energie. V intenzívnom režime sa zvolená teplota udržiava dlhšie na rovnakej úrovni.

Detská poistka

Z hľadiska bezpečnosti vašich detí odporúčame aktivovať detskú poistku, ktorá uzamkne ovládací panel a tak zabránite náhodnému spusteniu práčky.

Funkcie, programy a režimy

Základné programy Štandardná bavlna Jednoduchá starostlivosť Program pre ručné pranie a vlnu Časový program Rýchly program Mix/syntetika Ťažký Progra pre riflové materiály Každodenné pranie Doplnkové programy Program Bavlna pre alergikov Program Syntetika pre alergikov Program Hygiena Eco 40–60 °C Program Rýchly Pro Program pre tmavú bielizeň Osvieženie parou Program Košele Automatický program Program Posteľná bielizeň Špeciálne funkcie Vypustiť Odstreďovanie Čistenie bubna Pláchanie

Ďalšie možnosti

Nastavenie rýchlosti odstreďovania Nastaviteľný

Spustiť režimy

Pracie režimy Normal – bez zmeny programu Green – šetrí vodu a energiu. Čas programu je o niečo dlhší Pre alergikov – pridáva viacej vody a čas potrebný na zabezpečenie správneho plákania Časový režim – viacej vody a energie spotrebovanej k zaisteniu čistej bielizne za kratší čas Intenzívny režim – vylepšené čistenie s väčším množstvom vody a energie. Teplota sa udržuje na vysokej úrovni dlhšie

Konštrukcia a výkon

Quattro Construction™ – otáčky bez vibrácií Áno Tesnenie dverí Steel Seal ™ – hygienické tesnenie bez gumových súčastí Vonkajší bubon Nerezová oceľ Vnútorný bubon Nerezová oceľ Protiváha Liatina Active Drum ™ – zaisťuje jemný, ale efektívny prací cyklus Áno Max. kolísanie teploty +/- 1 ° C Áno Veľkosť bubna 60 l Motor Dlhá životnosť a tichý bezkartáčový motor Automatický dávkovací systém Nie Pripravené na pripojenie k externým systémom Nie

Použitie a flexibilita

Ľahké zatváranie dverí Áno Klapka pre tekutý prací prostriedok Áno Automatické čistenie zásuvky na prací prostriedok Nie Teplotný rozsah Studená – 90 °C Priemer otvoru dverí 310 mm Maximálny uhol otvorenia dverí 110 ° Load Light ™ – osvetlenie bubna Nie Dávkovací asistent Yes

Interakcia a kontrola

Odložený štart Odložený štart 30 min. až 24 hodín Indikácia zostávajúceho času Áno Typ displeja LCD displej Priehľadný kryt dverí/dvojité sklenené dvere Priehľadný kryt dverí Počet programov 23 Vytvorte si vlastný program Áno

Dizajn a integrácia

Ľahká montáž sušičky ASKO na práčku Áno Typ plnenia S predným plnením Výškovo nastaviteľné nožičky 10 mm

Bezpečnosť a údržba

Odnímateľné zdviháky pre ľahkú údržbu Áno Vodotesná spodná doska s detekciou úniku Áno Maximálna doba prívodu vody Áno Mimoriadne odolná prívodná hadica PEX bezpečná proti úniku Áno Odtokový systém Anti Block ™ – samočistiace odtokové čerpadlo Ochrana proti pretečeniu Áno Funkcia núdzového otvárania dverí Áno Detská poistka Áno Detekcia nevyváženosti – chráni práčku pred škodlivými vibráciami Áno Vypúšťací kapacita 20 l/min Ochrana proti prehriatiu Pre motor a elektroniku Systém namáčania Pro Wash System – perfektné pláchanie a pranie aj pri väčších množstvách bielizne

Technické informácie

Trieda účinnosti odstreďovania A Remaining moisture content 1/1 44 % Remaining moisture content 1/2 44 % Remaining moisture content 1/4 44 % Výkon ohrevu 2000 W Pripojenie vody Veľkosť 3/4 – možno pripojiť k studenej vode Protiváha 10.4 kg Úroveň hluku vo fáze odstreďovania dB(A) re 1 pW 76 Trieda úrovne hluku vo fáze odstreďovania B Spotreba el. energie/cyklus – program Eco 0.54 kWh Spotreba vody v litroch na cyklus 46 l Spotreba el. energie vo vypnutom režime 0.3 W Spotreba el. energie v pohotovostnom režime (Standby) 0.3 W Trieda energetickej účinnosti B Typ zástrčky Euro Príkon 2200 W Napätie (V) 220-240 V Počet fáz 1 Poistka 10 A Frekvencia 50 Hz Netto hmotnosť 75.5 kg Výroba certifikovaná podľa ISO 14001 Áno

Rozmery

Šírka 595 mm Výška 850 mm Hĺbka 585 mm Hĺbka pri otvorených dverách 942 mm Dĺžka pripájacieho kábla 2100 mm Dĺžka prívodnej hadice 150 cm Dĺžka odtokovej hadice 160 cm

Logistika

Šírka balenia 640 mm Výška balenia 920 mm Hĺbka balenia 661 mm Brutto hmotnosť 78.7 kg Kód produktu 737540 EAN kód 3838782464348